PhDr. Miroslav Kadlčík

mirek_pic
Psycholog PhDr. Miroslav Kadlčík 
 VzděláníAbsolvent jednooborové psychologie na Filosofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. V roce 1986 absolvoval rigorózní řízení a získal titul doktora filozofie (PhDr.).

Absolvoval postgraduální studium na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze zaměřené na problematiku personálního a sociálního řízení. Po roce 1989 absolvoval celou řadu odborných seminářů a výcvikových aktivit zaměřených především na oblast řízení, aplikace psychologie v řídících procesech, týmové práci, řízení lidských zdrojů a podobně. Namátkou uvádím výcvik metody „ Out door trainingu“, který probíhal v letech 1996 – 97  ve Vídni.

 

Profesní praxe :

1973 – 1996 – ČSAD Ostrava

Pozice psychologa, se zaměřením na problematiku sociální psychologie. Po roce 1989 jmenován do funkce vedoucího personálního odboru (personálního ředitele). Podílel na zavedení systému řízení lidských zdrojů v podmínkách velké dopravní organizace.

Po roce 1989 začal spolupracovat s různými vzdělávacími institucemi a agenturami, v nichž  jako lektor a trenér se zaměřoval na problematiku manažerských dovedností a systém řízení lidských zdrojů ( např. Institute for International Research Vídeň ).

V roce 1993 začal externě vyučovat na Ekonomické fakultě VŠB obor personální řízení.

1997 – 1998      Ekonomická Fakulta  VŠB, Technická Univerzita  Ostrava.

Pracoval jako odborný asistent katedry managementu. Učil obory psychologie, řízení lidských zdrojů, manažerské dovednosti

1998 – 1999  FŘIT  Hradec Králové

Odborný asistent katedry managementu. Obory: základy obecné psychologie a psychologie osobnosti, psychologie a sociologie řízení, organizační chování.

1999 – 2003 Město Dvůr králové nad Labem

Tajemník MěÚ

2003 – 2014  Justiční akademie ČR.

Vedoucí katedry, akademický pracovník. V současné době externí lektor.

 

Další aktivity:

Přednášková a především výcviková činnost zaměřená na problematiku aplikované psychologie (komunikace, krizová komunikace, rétorika, problematika zátěže, řízení, vedení lidí, získávání manažerských dovedností, budování týmů a podobně).

 

Namátkově organizace, pro něž učil:

Eurotel ČR, Eurotel SR, Lázně Jeseník, Lázně Slatinice, MěÚ Bělá pod Bezdězem, MěÚ Hlučín, CARLA Dvůr Králové.

Lektorská činnost pro Institut pro místní správu MV ČR Benešov, vzdělávací agentury MEK-IN Ostrava, TSM Vyškov, FAKTA Žďár nad Sázavou.

 
miroslav.kadlcik@dikce.cz         +420 773 995 538

Google+